E-SKLEP
Europejskie Fundusze - Program Regionalny Europejskie Fundusze - Program Regionalny Dolny Śląsk Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Świat Doti

Pyszna nowość od DOTI - banany w mlecznej czekoladzie

Pyszna nowość od DOTI - banany w mlecznej czekoladzie

Czy macie ochotę na coś nowego, czekoladowego i pozytywnie zakręconego? Przedstawiamy Wam BANANY W MLECZNEJ CZEKOLADZIE. Jesteście gotowi na dawkę pozytywnych informacji o tym wyjątkowym produkcie? No to zaczynamy!

Czekolada mleczna, której użyliśmy w nowym produkcie, zawiera mnóstwo magnezu, żelaza, miedzi, cynku, fosforu, potasu i wapnia, a także jest bogata w witaminy A, D, E i witaminy z grupy B. Pomaga nam w intensywnej pracy umysłowej i daje duży zastrzyk energii. W połączeniu z bananem stanowi idealne wsparcie dla osób czynnie uprawiających sport, aby uzupełnić straty energetyczne i znormalizować poziom cukru we krwi.

Przekąska dla uczniów w postaci bananów w czekoladzie jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ zawarty w nich potas wzmaga koncentrację a fruktoza działa jak prawdziwy tonik dla mózgu.

Dlaczego zdecydowaliśmy się właśnie na banany? To owoce bogate w minerały i inne substancje odżywcze, jak pektyny czy przeciwutleniacze. Są naturalnym remedium na wiele chorób. Dodatkowo:

  • Banany obniżają ciśnienie tętnicze krwi ze względu na dużą ilość potasu, dzięki któremu normalizują poziom ciśnienia krwi, łagodzą napięcie w żyłach i tętnicach, co sprawia, że wszystkie narządy są lepiej dotlenione. Potas obniża niebezpieczeństwo miażdżycy, ataków serca i udarów.
  • Banany wpływają pozytywnie na psychikę ze względu na zawartość magnezu, który ma właściwości antystresowe i uspokajające oraz tryptofanu, który z kolei podczas rozkładu przekształca się w serotoninę nazywaną hormonem szczęścia.
  • Banany łagodzą objawy biegunki i zgagi, ponieważ wysoka zawartość pektyn wiąże wodę i absorbuje toksyny. Pektyny obniżają również poziom cholesterolu. Obecność potasu z kolei ułatwia uzupełnienie braków tego elektrolitu powstałych w wyniku przedłużającej się biegunki.
  • Banany spożywane z umiarem wspomagają odchudzanie. Wspomniany już wcześniej tryptofan bierze udział w regulacji przemiany materii, ograniczając łaknienie. Trawienie usprawnia mangan uczestniczący w metabolizmie węglowodanów, tłuszczów i białek. Z kolei obecność błonnika pochłaniającego wodę i pęczniejącego w żołądku wywołuje uczucie sytości i na długo zaspokaja głód.
  • Banany pomagają w profilaktyce i leczeniu osteoporozy dzięki wysokiej zawartości wapnia.

Prawda, że nasz wybór był trafiony, a wybrane składniki idealnie współgrają ze sobą? Teraz zostało tylko skosztować tej doskonałej kompozycji i czerpać z niej same dobre rzeczy!

Do kupienia on-line w naszym sklepie firmowym: sklep-doti.pl

 

 

 

 

31 March 2020
Facebook Google+ Linkedin Twitter