E-SKLEP
Europejskie Fundusze - Program Regionalny Europejskie Fundusze - Program Regionalny Dolny Śląsk Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Świat Doti

Orzech Włoski w Czekoladzie - Smak Listopada

Orzech Włoski w Czekoladzie - Smak Listopada

Sezon na orzechy włoskie

Wreszcie nadszedł sezon na orzechy włoskie, które najlepiej smakują i wspomagają twój organizm właśnie o tej porze roku. Zaczynamy produkcję orzecha włoskiego w październiku, zaraz po zbiorach orzechów. Świeże orzechy prażymy na miejscu, a następnie gorące i chrupiące trafiają prosto do naszych miedzianych bębnów. Tam za pomocą chochelki polewamy je kolejnymi warstwami aksamitnej czekolady. Lubisz takie sezonowe smaki?

U nas w Doti znajdziesz tylko to co najlepsze. A połącznie orzechów włoskich z deserową czekoladą to mega smak. Każdej jesieni klienci już od września dzwonią z pytaniem „macie już orzech włoski?” i jak co roku muszą poczekać do końca października. My też na czekoladki z pierwszej produkcji czekamy z niecierpliwością i świętujemy to wydarzenie w firmie i na FB jak winiarze młode wino Beaujolais.

W orzechu włoskim znajdziesz około 10% pełnowartościowego białka, nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3 oraz błonnik. Ze względu na wysoką zawartość tłuszczu wyłuskane orzechy włoskie w ciągu kilku miesięcy tracą świeżość. Dlatego podpowiadamy, jak je najlepiej przechowywać – tak jak natura chciała, czyli w łupinach! Gdy najdzie cię ochota, to po prostu kilka wyłuskasz. Orzechy włoskie do naszej produkcji są łuskane przez dostawcę świeżo na zamówienie.

Warto zwrócić uwagę, że orzechy włoskie w czekoladzie to wartościowa przekąska odpowiednia dla wegetarian, będąca źródłem błonnika. Nasze czekoladki są bezglutenowe i oczywiście nie zawierają oleju palmowego!

A teraz skład orzecha włoskiego w czekoladzie z Manufaktury DOTI:

  • Orzech włoski 40%
  • Czekolada deserowa 60% (zawartość masy kakaowej min.43%)

W 100g czekoladki znajduje się:

  • 42g tłuszczu nienasyconego z orzecha włoskiego oraz masła kakaowego
  • 8g białka
  • 6g błonnika

Lepiej zjeść tych kilka pełnowartościowych czekoladek niż objadać się cukierkami, pralinami czy byle jaką czekoladą.

Połówki orzechów włoskich w czekoladzie wyglądają odjazdowo, niczym miniatury mózgu. Po nagryzieniu czekoladki cudnie chrupią, a potem czujesz  wszystko razem, słodycz i gładkość czekolady z lekką goryczką orzecha włoskiego. Na podniebieniu i w zmysłach utrzymuje się przyjemność. Wspomnień musi wystarczyć do przyszłego roku albo i na dłużej. Moja Mama za nimi przepadała…  

orzechy-włoskie-w-prezentowych-saszetkach-edycja-limitowana

Pamiętajcie, że czekoladki z orzechami włoskimi to produkt typowo sezonowy w naszej ofercie. Dostępny jest tylko od końca października do kwietnia. Ten typowo świąteczny smak oferujemy w eleganckich białych saszetkach, które są doskonałym pomysłem na smakowity prezent na święta.

Teraz możesz go wygodnie kupić w naszym sklepie internetowym z czekoladkami – Nie zwlekaj!

 

orzeszki-włoskie-w-czekoladzie-deserowej-z-Doti

 

DM 

11 November 2020
Facebook Google+ Linkedin Twitter