E-SKLEP
Europejskie Fundusze - Program Regionalny Europejskie Fundusze - Program Regionalny Dolny Śląsk Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Świat Doti

Nagrody dla Doti w 2022 roku

Nagrody dla Doti w 2022 roku

Rok 2022 był dla nas bardzo pracowity. Wprowadziliśmy kilka nowości smakowych i rozszerzyliśmy naszą ofertę czekoladek na prezent - tworząc słodkie zestawy świąteczne oraz zwiększając możliwości tworzenia personalizowanych opakowań czekoladek dla firm.

Nasze czekoladki zostały również docenione przez ekspertów zewnętrznych. W roku 2022 Rodzinna Fabryka Czekoladek Doti otrzymała po raz kolejny liczne nagrody i wyróżnienia nie tylko za smak czekoladek, ale również za tegoroczne premiery produktowe.

Przypominamy najciekawsze wyróżnienia roku 2022:

„Najlepszy Smak Dolnego Śląska”

„Europa na widelcu” to Festiwal Kulinarny, który po raz dwunasty, po 2 latach przerwy spowodowanej pandemią, powrócił na wrocławski Rynek. Podczas Festiwalu odbyły się różne prezentacje i pokazy kulinarne najlepszych mistrzów kuchni. Spróbować można było również potraw z 12 krajów przygotowanych przez wrocławskich szefów kuchni. Kulminacją Festiwalu była Biesiada Europejska, podczas której wręczone zostały nagrody przyznane przez Jury festiwalu z udziałem Roberta Makłowicza dla najlepszych smaków Dolnego Śląska.
Nagroda "Najlepszy Smak Dolnego Śląska” przyznana została w 9 kategoriach:

  • produkty mleczne,
  • produkty mięsne,
  • produkty rybołówstwa,
  • owoce i warzywa,
  • wyroby piekarnicze i cukiernicze,
  • oleje i tłuszcze,
  • miody,
  • napoje (w tym napoje alkoholowe)
  • inne.

Jesteśmy dumni, że wśród nagrodzonych w kategorii wyrobów cukierniczych znalazły się również czekoladki Doti:

Produkty zgłaszane do konkursu muszą nie tylko charakteryzować się wyjątkową jakością i smakiem, ale również być dostępne do zakupu dla konsumentów.

Podczas oceny produktów Kapituła brała pod uwagę walory smakowe, zapachowe i wizualne. Oba produkty zgłoszone przez nas do Konkursu otrzymały zaszczytne wyróżnienie Najlepszego Smaku Dolnego Śląska 2022!

Przyznanie Znaku Jakości "Poznaj Dobrą Żywność"

We wrześniu 2022 roku po drobiazgowej analizie, nasze wiśnie w czekoladzie w torebce 100g ponownie otrzymały prestiżowe wyróżnienie - znak jakości Poznaj Dobrą Żywność przyznawany przez Ministerstwo Rolnictwa. Znak PDŻ może być przyznany artykułom rolno-spożywczym charakteryzującym się specyficznymi cechami jakości handlowej lub wymaganiami jakości handlowej, w szczególności w zakresie sposobu produkcji, składu lub właściwości organoleptycznych.

Produkt może otrzymać znak PDŻ, jeśli wyróżnia się cechami jakościowymi, w związku z tym sprawdzane są m.in. skład surowcowy, cechy fizyko-chemiczne, mikrobiologiczne i sensoryczne, zawartość składników odżywczych, liczba i ilość stosowanych substancji dodatkowych, metody przetwarzania i utrwalania oraz innowacyjność.
Wszystkie te zalety muszą być starannie udokumentowane, by wymagająca Komisja z ramienia Ministerstwa Rolnictwa nie miała wątpliwości przy wyborze produktów.
Przyznanie wyróżnienia pozwala nam na umieszczenie na produkcie oznaczenia logo PDŻ, który pomaga klientom w podejmowaniu świadomych decyzji zakupowych.

5 nagród w konkursach GOOD SWEET

Kolejne wyróżnienia dla czekoladek Doti to nagrody otrzymane w konkursach branżowych Good Contest, które rozdane zostały w listopadzie 2022 podczas gali wieńczącej konferencję naukowo-techniczną SWEET.
W ramach konkursu Good Sweet Czekoladki Doti otrzymały aż 5 medali:

Wszystkie te czekoladki są w stałej ofercie firmy.

zdjęcie reprezentantek Doti podczas odbierania nagród

Zwycięstwo zestawu Choinka w plebiscycie „Najlepsze Świąteczne Słodycze 2022”.

W ramach plebiscytu internetowego organizowanego tuż przed Świętami Bożego Narodzenia przez Wydawnictwo Biko nasz zestaw świąteczny z czekoladkami Dotinkami o łącznej gramaturze 300g otrzymał najwięcej głosów. Absolutnie potwierdza to fakt, że czekoladki Doti są świetnym wyborem na świąteczny upominek!

wyniki plebiscytu Najlepsze Świąteczne Słodycze 2022

09 May 2023
Facebook Google+ Linkedin Twitter