E-SKLEP
Europejskie Fundusze - Program Regionalny Europejskie Fundusze - Program Regionalny Dolny Śląsk Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Świat Doti

Jak samemu zrobić kosz prezentowy z czekoladkami Doti?

Jak samemu zrobić kosz prezentowy z czekoladkami Doti?

Wszyscy chyba lubimy piękne kosze prezentowe. Atrakcyjnie zapakowane smakołyki, słodycze, a szczególnie czekoladki, herbata, wino czy inne rarytasy smakują jeszcze lepiej, gdy są efektownie zaprezentowane.  

Elegancki kosz prezentowy to doskonała forma podziękowania, zarówno dla bliskiej osoby jak i dla partnera biznesowego. To neutralna, szykowna forma upominku, która długo zostaje w pamięci obdarowanego. Popularność koszy prezentowych wzrasta szczególnie w okresie Bożego Narodzenia, ale kosze prezentowe można oferować w każdych okolicznościach. Być może szukasz urodzinowego kosza prezentowego dla kobiety? A może szykujesz upominek dla babci? Świąteczny kosz prezentowy dla mężczyzny? Każda okazja jest dobra. Liczy się intencja i wyobraźnia.

Hampers-with-DOTI-Sweet-Chocolates-Hinkova-Soul-www.doti.bg

Na rynku dostępnych jest wiele możliwości zakupu gotowego kosza prezentowego – można je kupić w popularnych sieciach handlowych, w sklepach specjalistycznych – np. ze słodyczami lub herbatami, można też zamówić gotowy zestaw upominkowy w jednym z wielu sklepów internetowych.

Co jednak, jeśli chcesz mieć większy wpływ na to, co znajdzie się w koszu? Albo osoba, którą chcesz obdarować nie może jeść glutenu? A może chcesz dorzucić do kosza dodatkowy specjalny upominek lub wykonany własnoręcznie drobiazg?

Po pierwsze, możesz pójść do wyspecjalizowanego punktu pakowania takich prezentów. Być może w zaprzyjaźnionej kwiaciarni znajdzie się ktoś, kto wspomoże Cię w zapakowaniu takiego kosza?

Możesz też po prostu zakasać rękawy i samodzielnie przygotować własny kosz upominkowy, który zrobi wrażenie i ucieszy obdarowanego. To wcale nie jest takie trudne!

Jakie są zalety samodzielnego przygotowania kosza prezentowego

 • Masz pełną kontrolę tego, co znajdzie się w koszu – żadnych produktów z krótkim terminem, żadnych kompromisów na jakości i popularnych masowych produktów w Twoim ekskluzywnym podarunku
 • Możesz dowolnie dopasować zawartość swojego kosza prezentowego do gustu i oczekiwań odbiorcy prezentu. Być może obdarowany nie lubi mlecznej czekolady? A może uwielbia owoce i wino – ale tylko z doliny Loary?
 • Masz pełną kontrolę nad kosztem upominku – żadnych zbędnych produktów, tylko wybrane przez Ciebie najlepsze smakołyki, kupione bezpośrednio przez Ciebie. Dzięki samodzielnemu zapakowaniu kosza oszczędzasz i możesz włożyć do niego jeszcze więcej wyjątkowych produktów!

Kosz-prezentowy-ze-słodyczami-z-Doti

 Do samodzielnego przygotowania kosza prezentowego będziesz potrzebować: 

 • Najważniejsze: zawartości kosza – może to być praktycznie wszystko, ogranicza Cię tylko wyobraźnia i budżet. Najczęściej spotykane są prezentowe kosze spożywcze. Mogą to być np. słodycze, smakołyki, wino, wędliny i inne produkty delikatesowe – wszystko co sprawi przyjemność obdarowanemu. Możesz jednak wyjść nieco dalej – do kosza dorzucić książkę, kosmetyk, biżuterię czy jakikolwiek inny drobiazg.
 • Kosza – dziś na szczęście mamy dostęp do szerokiej gamy różnych koszy – wiklinowych, bambusowych, z uchem, bez ucha, dużych, małych, ogromnych, płaskich, półokrągłych, czy kwadratowych. Wybór jest naprawdę ogromny. Kosz możesz kupić w wielu miejscach: w supermarketach ogrodniczych, w kwiaciarniach, w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego, sklepach z prezentami, w dużych marketach, na giełdach kwiatowych, a także w Internecie. Przy wyborze kosza weź pod uwagę jego rozmiar i użyteczność dla obdarowanego po rozpakowaniu. Ważny jest również kształt, szczególnie jeśli planujesz wysłać kosz prezentowy pocztą lub kurierem - w takiej sytuacji szczególnie polecane są kosze płaskie. I oczywiście kolor, aby wszystko łączyło się w idealną całość. 
 • Materiałów do zapakowania kosza - celofan (najlepiej duże arkusze, aby zawinąć cały kosz - do kupienia w kwiaciarniach, sklepach papierniczych oraz przez Internet), wstążka do zrobienia kokard lub gotowe kokardy, tasiemka lub sznureczek do przymocowania kokard, taśma klejąca, sizal, sianko, ozdobne klamerki i wszystko inne, co tylko podpowie Ci wyobraźnia. Mamy także małą sugestię - jeśli kosz jest głęboki, musisz włożyć dużo sianka na spód. Inaczej produkty "wpadną do środka". Aby tego uniknąć, wypełnij dno kosza zgniecionym celofanem lub papierem a na to dopiero połóż sizal lub sianko. 

Następnie poukładaj w koszu produkty, dodaj ozdoby, a całość zawiń w celofan. Łączenie arkusza powinno się znajdować z tyłu kosza lub od spodu. Zaklej je taśmą w kilku miejscach, a końcówki celofanu zwiąż tasiemką. Pamiętaj, żeby celofan był dobrze naciągnięty! Przymocuj kokardy, obetnij ewentualny nadmiar folii i gotowe!        

Efekt murowany!

Na koniec, tuż przed zamknięciem Twojego własnoręcznie wykonanego kosza upominkowego bądź na zewnątrz dołącz bilecik lub kartkę z własną dedykacją i życzeniami.

Czekoladki-Doti-w-koszu-prezentowym-prezent-na-święta    Doti-słodycze-w-koszu-prezentowym

Z naszej strony możemy powiedzieć, że znamy się głównie na koszach prezentowych zawierających przepyszne czekoladki Doti. Z doświadczenia wiemy, że zawsze wywołują radość i zachwyt wśród obdarowanych. Jeśli zechcecie wykorzystać w Waszych koszach nasze słodycze, to szczególnie polecamy:

 • Przezroczyste torebki 100g z owocami i orzechami w czekoladzie – ekskluzywne, ręcznie pakowane, delikatne opakowania. Są nieduże i można je umieścić w niewielkich koszach lub uzupełniać już wypełnione kosze. W tym opakowaniu mamy najszerszy wybór smaków! Czekoladki w ozdobnych torebkach z zawieszką są do kupienia bezpośrednio w sklep-doti.pl.
 • Solidnie wyglądające saszetki 100g – piękne opakowanie, wypełnia kosz czyniąc go jeszcze bardziej eleganckim. Najpopularniejsze smaki w saszetkach są dostępne tutaj
 • Typowo Świąteczne czekoladki w opakowaniu Bożonarodzeniowym, zawierają gotowe mieszanki po 3 smaki. Dostępne jako 150g saszetki, do kupienia tutaj.
 • Dla Vegan i miłośników żywności ekologicznej mamy również linię opakowań z czekoladkami bio
 • Jeśli szukacie do swojego zestawu czegoś naprawdę unikalnego – dołączcie do swojego prezentu złote migdały w czekoladzie lub sezonowe orzechy włoskie w aksamitnej czekoladzie deserowej.

Torebka-z-czekoladkami-Doti-owoce-i-orzechy-w-czekoladzie-do-kosza-prezentowegoSaszetki-z-czekoladkami-Doti-idealne-do-kosza-upominkowegoDoti-torebki-z-zawieszką-z-owocami-i-orzechami-w-czekoladzie-na-świętaCzekoladki-bio-z-Doti-Manufaktura-idealne-do-kosza-prezentowego

Tym, którzy nie mają czasu na przygotowanie własnego kosza, proponujemy gotowe zestawy prezentowe z ekskluzywnymi czekoladkami z Naszej rodzinnej polskiej Manufaktury. Gotowe komplety upominkowe z czekoladkami umieszczone są w tekturowych opakowaniach z okienkiem. Dzięki temu idealnie nadają się do bezpiecznego przesłania w paczce. Możesz je kupić tutaj z bezpośrednią dostawą do osoby obdarowanej.

 

Wesołych Świąt i samych udanych upominków!

 

MK

11 November 2020
Facebook Google+ Linkedin Twitter