E-SKLEP
Europejskie Fundusze - Program Regionalny Europejskie Fundusze - Program Regionalny Dolny Śląsk Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Świat Doti

Czekoladowy Dzień Nauczyciela

Czekoladowy Dzień Nauczyciela

Wręczać, czy nie wręczać prezent z okazji Dnia Nauczyciela? Oto jest pytanie! Jeśli zdecydujemy się na upominek, to, jaki? Kwiaty? Jakiś gadżet? Podpowiadamy: najlepszym wyborem będą czekoladki. Najsurowszego nauczyciela wprowadzą w dobry nastrój. Każdej nauczycielce lepiej się będzie sprawdzało kartkówki i rozprawki. Z Doti to musi się udać!

A dziękować nauczycielom warto i trzeba. Bo było tak…

Kochaliśmy Go i baliśmy się jednocześnie. Gdy wchodził do sali, milkł hałas a my bezszelestnie zajmowaliśmy swoje miejsca. Gdy tłumaczył nam zawiły świat liczb, mrużył oczy, jakby rozkoszował się wypowiadanymi słowami a my wpatrywaliśmy się w niego niewiele rozumiejąc.  A On, dostrzegając w końcu nasz zagubiony wzrok, tłumaczył jeszcze raz i jeszcze, i jeszcze. Nasz Profesor Matematyki.

Aż przyszedł dzień egzaminu maturalnego. Dla nas obowiązkowego właśnie z matmy. W połowie czasu przewidzianego na wykonanie zadań Profesor – dziwnym zbiegiem okoliczności - został jedynym członkiem Komisji egzaminacyjnej na sali. Rozejrzał się i spytał:

- Kto zrobił cztery zadania?

Cisza.

- Kto zrobił dwa?

Do góry podniosły się nieśmiało pojedyncze ręce.

- Kto zrobił jedno?

Uniosło się jeszcze kilka rąk.

Profesor chrząknął, jakby się zawahał i zaczął tłumaczyć:

- Pierwsze zadanie musicie zrobić tak… W drugim zadaniu chodzi o znalezienie… Trzecie zaczynacie od… Zanim zaczniecie czwarte, musicie najpierw narysować koło, potem wpisać w nie okrąg. Profesor zaczął kreślić figury w powietrzu. Nagle szczęknęła klamka u drzwi. Do sali weszła Dyrektorka Szkoły. Profesor na ułamek sekundy zamarł z ręką uniesioną do góry. Potem upuścił ją nagle i zakrzyknął stanowczo:

- Mówiłem, żeby nie ściągać!

Maturę zdaliśmy wszyscy.

Opowiadam tę historię moim dzieciom, by nauczyły się patrzeć głębiej i dostrzegać dobro kryjące się w surowym spojrzeniu i wymagających słowach. I razem wybieramy słodkości, by podziękować Nauczycielom za ich trud.

Polonistce – miłośniczce trwałości tradycji, orzechy w czekoladzie. Geografowi – za snucie opowieści o niezwykłościach tego świata imbir, pomarańczę, albo figi oblane pachnącą czekoladą. Pani od w-fu, wiadomo, fit czekoladki bez cukru. Matematyczce, nie może być inaczej, Tercet Love z serduszkiem. W sklepie DOTI nie zabraknie podarków dla nikogo. Możesz również zbudować kosz pełen słodyczy. Dla ułatwienia w sklepie utworzyliśmy sekcję: Dzień Nauczyciela, a w niej słodkości, które z pewnością zasmakują Nauczycielkom i Nauczycielom. A do czekoladek dołączmy kartkę. Od serca.

13 October 2021
Facebook Google+ Linkedin Twitter